Substancje chemiczne mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Dlatego wymóg ich oznaczania to ważna praktyka, którą trzeba stosować nie tylko ze względów prawnych, ale również własnego bezpieczeństwa. Sposób oznaczania niebezpiecznych substancji chemicznych musi spełniać pewne wymagania. Piktogramy, znaki ostrzegawcze oraz oznaczenia niebezpiecznych substancji do transportu pomagają zidentyfikować rodzaj zagrożenia i zachować bezpieczeństwo w pracy.

Na magazynie Wysyłka 24 h

Dostępny online Wysyłka 5 dni

szt

Na magazynie Wysyłka 24 h

Oznaczenia substancji chemicznych — wymóg BHP 

Znaki ostrzegawcze i piktogramy do oznaczania substancji chemicznych to wymóg BHP. Jak każdego wymogu, którego celem jest zachowanie bezpieczeństwa w pracy, warto i ten przestrzegać dla naszego zdrowia i dobra. W transporcie zakładach pracy, przemyśle chemicznym, czy spożywczym pracownicy mogą mieć styczność z substancjami chemicznymi, które są potencjalnie niebezpieczne. Oznakowanie substancji chemicznych regulowane jest przez prawo krajowe i unijne. Unijna podstawa prawna do oznaczania substancji chemicznych to rozporządzenie CLP opracowane przez ONZ. To rozporządzenie określa jak substancje chemiczne powinny być oznakowane i pakowane. Oznakowanie substancji chemicznych potencjalnie niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi ma na celu uświadamiania zagrożenia oraz ewentualnie umożliwienie podjęcia szybkich działań zaradczych w sytuacjach nagłych i wypadkach z tego typu substancjami. 

Oznaczenia niebezpiecznych substancji chemicznych 

Klasyfikacja substancji chemicznych obejmuje preparaty o różnym stopniu zagrożenia. Dzielą się m.in. na łatwopalne, rakotwórcze, wybuchowe, toksyczne, żrące, czy szkodliwe dla środowiska. Oznaczanie substancji tego typu ma podnieść nasza czujność w kontakcie z nimi, ostrzegać osoby postronne, jeśli mogą znajdować się w ich pobliżu oraz pomagać neutralizować ich działanie w sytuacji wypadku. Oznaczenia niebezpiecznych substancji chemicznych mają na celu informowanie o zagrożeniu. Są to m.in. hasła ostrzegawcze oraz zwroty wskazujące na poziom i rodzaj zagrożenia. Stosowanie ich w miejscu pracy do oznaczania substancji chemicznych jest ważne dla zdrowia pracowników i zachowania dobrej kultury i higieny pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór oznaczeń substancji chemicznych, czy piktogramów. 

Oznaczenia substancji niebezpiecznych w transporcie 

Substancje niebezpieczne w transporcie mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Dlatego muszą być przewożone w określony sposób oraz odpowiednio oznakowane. Transport substancji niebezpiecznych jest określany specjalnymi wymogami. Jednym z nich są oznaczenia, które muszą widnieć w widocznym miejscu i informować oraz ostrzegać o zagrożeniu. Piktogramy, nalepki, czy znaki powinny informować o zagrożeniu. Powinny znajdować się (w zależności od wymogów), na towarach, samochodach i cysternach transportowych, które służą do ich przewożenia. W naszej ofercie znajdują się oznaczenia substancji chemicznych w transporcie różnych kategorii. Nasze oznaczenia są zgodne z najnowszymi wymogami o przewozie drogowym substancji niebezpiecznych.

pokaż więcej
zwiń opis
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl