Praca z niebezpiecznymi narzędziami wymaga specjalnych środków ochrony. W poniższej kategorii zgromadziliśmy różnorodne fartuchy skórzane dostosowane do działania w różnych warunkach. Fartuchy wykonane ze skóry gwarantują ochronę dla osób narażonych na wysokie temperatury oraz odpryski i iskry podczas pracy z ogniem, dlatego chętnie wybierane są przez spawaczy oraz kowali. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

Fartuch  spawalniczy FSL czarna skóra LICO R.E.I.S.
Ekspresowa wysyłka 24h
Fartuch spawalniczy FSL czarna skóra LICO R.E.I.S.
Producent: POZOSTAŁE
Cena: 190,99 zł 155,28 zł netto
szt

Na magazynie Wysyłka 24 h

szt

Dostępny online Wysyłka 48 h

Fartuch SKÓRZANY FZ
Fartuch SKÓRZANY FZ
Producent: POZOSTAŁE
Cena: 106,95 zł 86,95 zł netto
szt

Dostępny online Wysyłka 48 h

szt

Dostępny online Wysyłka 5 dni

szt

Dostępny online Wysyłka 5 dni

Fartuch skórzany FD3-XL biała
Fartuch skórzany FD3-XL biała
Producent: ART-MASTER
Cena: 103,21 zł 83,91 zł netto

Pytaj o termin dostawy

Fartuch skórzany przedni.- FSB-CRAFT BR brązowy
Fartuch skórzany przedni.- FSB-CRAFT BR brązowy
Producent: SKÓRTEX
Cena: 139,68 zł 113,56 zł netto
szt

Dostępny online Wysyłka 48 h

Wysyłka 3-5 dni

Portwest SW10 Skórzany fartuch spawalniczy  brązowy
Ekspresowa wysyłka 24h
Portwest SW10 Skórzany fartuch spawalniczy brązowy
Producent: PORTWEST
Cena: 114,83 zł 93,36 zł netto
szt

Na magazynie Wysyłka 24 h

Zapaska Skórzana Dla Spawaczy REIS WY-FZSB Y
Zapaska Skórzana Dla Spawaczy REIS WY-FZSB Y
Producent: REIS
Cena: 34,85 zł 28,33 zł netto

Pytaj o termin dostawy

Fartuch skórzany – zastosowanie

Fartuch wykonany z naturalnej skóry bydlęcej skutecznie chroni przed iskrami i odpryskami płynnego metalu. Dzięki jego stosowaniu osoba pracująca z żywym ogniem może zostać także ochroniona przed oparzeniem na skutek krótkotrwałego kontaktu z żywym płomieniem lub rozgrzanym metalem i innym gorącym przedmiotem. Warto pamiętać, że profesjonalny fartuch spawalniczy lub kowalski spełniający normę EN 11612 oraz EN 11611 nie nadaje się do ciężkich prac odlewniczych, ponieważ nie ochroni przed największymi odpryskami metalu. Fartuch skórzany to obowiązkowy element wyposażenia każdego spawacza oraz kowala.

Fartuch spawalniczy – fartuchy ze skóry

Jednym z ryzyk pracy spawacza są oparzenia spawalnicze. Aby zapobiegać jakimkolwiek uszkodzeniom ciała spawacz musi zostać wyposażony w specjalną odzież ochronną, która zabezpieczy go przed odpryskami, iskrami oraz roztopionym żużlem, który podczas pracy ma tak wysoką temperaturę, że bez większego problemu przepali lub stopi zwykłe ubranie i dostanie się do skóry powodują bardzo tragiczne w skutkach uszkodzenia. Skórzany fartuch spawalniczy jest jednym z elementów wyposażenia spawacza, dzięki którym praca staje się dużo bardziej bezpieczna. Wysokiej jakości fartuch ochroni ciało przed odpryskami, a nawet bezpośrednim działaniem źródła ciepła. W ofercie sklepu posiadamy kilka rodzajów fartuchów o różnych długościach i charakterystyce.

Fartuch spawalniczy z rękawami – fartuch dla spawacza

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, jest kilka rodzajów skórzanych fartuchów spawalniczych:

  1. Fartuch połówkowy – skórzany fartuch spawalniczy połówkowy, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie ochraniać tylko połowę ciała. Taki fartuch nazwany jest zapaską i ochrania dolą część ciała od pasa do wysokości kolan. 
  2. Fartuch spawalniczy przedni – skórzany fartuch spawalniczy przedni swoim wyglądem i budową przypomina nieco klasyczny fartuch, który każdy posiada w kuchni. Zakładany na szyję i zapinany lub wiązany na plecach daje więcej ochrony niż ma to miejsce w przypadku fartucha połówkowego. Ten fartuch należy do najpopularniejszych modeli.
  3. Fartuch spawalniczy z rękawami – fartuch skórzany z rękawami to najcięższy kaliber odzieży ochronnej dla spawacza. Wykonany z grubej skóry bydlęcej fartuch z rękawami da najwyższy poziom ochrony, który w połączeniu z innymi elementami wyposażenia pozwoli bezpiecznie wykonywać pracę. 

Fartuch skórzany kowalski 

Innym zawodem, który kojarzy się z pracą w wysokich temperaturach w towarzystwie rozgrzanych materiałów, iskier i odprysków metali jest oczywiści kowal. W naszym sklepie posiadamy kilka fartuchów skierowanych specjalnie do tek grupy zawodowej. Wytrzymała skóra oprze się działaniu niesprzyjających warunków, a dobry fartuch kowalski okaże się zakupem na lata pracy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl